باوراجی ایران فرهنگ دانلود اتومبیل

باوراجی: ایران فرهنگ دانلود اتومبیل رانندگی شهروندخبرنگار شهروند خبرنگار شهروندخبرنگار

گت بلاگز اخبار پزشکی دلیل گرانی دارو در کشور چیست؟

به گزارش تسنیم، کیانوش جهانپور راجع به زیاد کردن قیمت دارو به علت نوسانات ارز، اظهار داشت: هرگونه عوض کردن قیمتی به روال گذشته و طبق مصوبات کمیسیون قیمت گذاری ا

دلیل گرانی دارو در کشور چیست؟

دلیل گرانی دارو در کشور چیست؟

عبارات مهم : بازار

یک مسؤل شرکت غذا و دارو به تشریح علت گرانی دارو بعد از نوسانات ارز پرداخت.

به گزارش تسنیم، کیانوش جهانپور راجع به زیاد کردن قیمت دارو به علت نوسانات ارز، اظهار داشت: هرگونه عوض کردن قیمتی به روال گذشته و طبق مصوبات کمیسیون قیمت گذاری انجام شده است و خواهد شد.

دلیل گرانی دارو در کشور چیست؟

وی ادامه داد: قیمت دارو، تابع قیمت گذاری، کمیسیون قیمت گذاری شرکت غذا و دارو است و به همین دلیل، بازار نمی تواند قیمت دارو را تعیین کند، قیمت ها و هرگونه تغییرات متعلق به مصوبات قبلی کمیسیون قیمت گذاری است و ارتباطی با نوسانات ارزی اخیر ندارد و ساخت و ورود داروهای فعلی موجود در بازار هم از قبل از تحولات اقتصادی اخیر بوده است.

جهانپور، زیاد کردن قیمت دارو به خاص داروهای بیماران خاص را به علت نوسانات قیمت ارز تکذیب کرد و اظهار داشت: زیاد کردن قیمت دارو، بدنبال نوسانات اخیر قیمت ارز، در یکی دو هفته اخیر، صحت ندارد.

به گزارش تسنیم، کیانوش جهانپور راجع به زیاد کردن قیمت دارو به علت نوسانات ارز، اظهار داشت: هرگونه عوض کردن قیمتی به روال گذشته و طبق مصوبات کمیسیون قیمت گذاری ا

به گزارش شرکت غذا و دارو – وی افزود: هر هفته و هر ماه کمیسیون قیمت گذاری شرکت غذا و دارو با در نظر گرفتن متغیرهای گوناگون، همچون هزینه تولید، قیمت حقوق و دستمزد و قیمت ارز و .. درخواست های قبلی عوض کردن قیمت از سوی وارد کننده و یا تولید کننده را بررسی و قیمت گذاری می کند و در این فرایند اعضای این کمیسیون به گونه ای راجع به قیمت دارو تصمیم گیری می کنند که مصرف کنندگان دارو و بیماران دچار مسئله نشوند و هم اینکه تامین کنندگان و تولیدکنندگان هم ضرر نکنند و قادر به استمرار تناوب اقتصادی باشند.

جهانپور تاکید کرد: براین اساس، منطقی شدن قیمت دارو، به طور مستمر، انجام و قیمت دارو طبق روال انجام می شود و اتفاق جدیدی در این حوزه نیفتاده هست، بنابراین اگر مردم مشاهده می کنند که این روزها و با نوسانات قیمت ارز قیمت دارویی در داروخانه ای خاص و یا از سوی شرکت پخش دارویی، افزایشی بر خلاف قیمت مصوب داشته هست، حتما تخلفات احتمالی را به سامانه ۱۹۰ گزارش دهند و شرکت غذا و دارو را مطلع کنند، چون این اقدام، اقدامی غیر قانونی است و با متخلف برخورد خواهد شد.

واژه های کلیدی: بازار | کمیسیون | قیمت گذاری | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog